719026/4 Autista diák az iskolában – Zalaegerszeg

Képzési program megnevezése:
Autista diák az iskolában
Képzési program engedélyszáma:
E-000892/2014/D034
Képzési csoport azonosítószáma:
719026/4
Képzési program célja:
Az alapszintű felkészítő program célja az általános- és középiskolás gyermekeket oktató/nevelő pedagógusok, illetve más munkatársak érzékenyítése, informálása, alapszintű felkészítése autista gyerekek befogadására, valamint az autizmus szempontú oktatás szemléleti kereteinek kialakítása.
Cél: a képzésen résztvevők jussanak korszerű, alapszintű elméleti- és gyakorlati ismeretekhez, információkhoz az autizmus spektrumzavarról, továbbá az autista gyermekek ellátásának hatékony módszereiről. A tanítók, tanárok és a gyerekekkel foglalkozó más munkatársak a megszerzett ismeretek birtokában legyenek képesek tudatosabban részt venni az autista tanulók speciális szükségleteinek kielégítésében, az iskolai környezet alapszintű adaptálásában. Ismerjék meg alapvető szinten az autista gyerekek és családjuk szükségleteit, a team munka és együttműködés szükségességét.
Képzési program célcsoportja:
A köznevelési intézményekben dolgozó tanítók, tanárok, fejlesztő pedagógusok,
gyógypedagógusok, pedagógiai asszisztensek, egyéb szakdolgozók.
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
A továbbképzés végére a hallgató képes legyen felismerni és beazonosítani, értelmezni azokat a kérdéseket, kihívásokat, melyeket az autista diák oktatásával, nevelésével kapcsolatban tapasztal. Képes legyen az autista diákkal kapcsolatos szakvéleményeket, felmérési eredményeket értelmezni, a leendő diák befogadását előkészíteni, érkezését stresszmentesebbé tenni. Képes legyen a tanterem kialakításában és a tanulás megszervezésében néhány alapvető módszert alkalmazni, amelyekkel a speciális szükségletek kielégíthetők, kezelhetők. A résztvevők képesek legyenek felismerni az autizmus iskolai gyermekközösségre, a tanári és a szülői közösség életére és működésére való hatását, az érzékenyítő programok szükségességét, elérhetőségét, az iskolai bántalmazás megelőzésének a lehetőségeit, a kortárs kapcsolatok kialakításának szükségességét, továbbá képesek legyenek feltárni a további információszerzés, és támogatás lehetséges forrásait.
Bekapcsolódási feltételek:
Iskolai előképzettség: legalább középfokú képzettség
Szakmai előképzettség: nem kötött szakmai előképzettséghez
Egészségügyi alkalmassági követelmények: nem releváns
Képzési idő:
összesen 16 óra;
ebből elmélet: 9 óra
ebből gyakorlat: 7 óra
Képzési napok:
2019.05.17. (péntek)
2019.05.18 (szombat)
A képzési program órarendje innen letölthető.
Képzési program helyszíne:
Zalaegerszegi Nyitott Ház Óvoda, Általános Iskola, Fejlesztő Iskola és EGYMI: 8900 Zalaegerszeg, Apáczai Cs.J. tér 5/A
Maximum hiányzás:
a képzési idő 10 %-a, azaz 1 óra
Tananyagegységek megnevezése, célja:
1. Milyen érzés lehet autistának lenni? Az autizmus jellemzői, az autizmus megértése, háttér információk és autizmus specifikus befogadó iskolai környezet.
A tananyag egység célja, hogy a képzésben résztvevők:
- megosszák egymással az eddigi autizmussal kapcsolatos eddigi tapasztalataikat, érzéseiket, néhány saját élményű gyakorlaton keresztül megtapasztalják a kommunikáció és a társas helyzet megértéséből fakadó frusztrációt,
- ismereteket kapjanak a szakemberek és a család együttműködésének szükségességéről, lehetséges formájáról, módjairól, a kortárs bántalmazás tényéről, okairól, megoldási lehetőségeiről, a kortárs kapcsolatok erősítésének a lehetőségeiről,
- alapvető praktikus segítségeket, támpontokat, gyakorlati ötleteket kapjanak egyrészt a tanórán kívüli, problémás helyzetek megoldására, a társas kapcsolatok erősítésére, másrészt a diákok tanórákon történő támogatásához, harmadrészt az intézményen kívüli eseményekre való felkészülésre,
- ismereteket szerezzenek a kognitív működés autizmusra jellemző sajátosságairól és azok hatásairól a társas-kommunikáció fejlődéséről, a viselkedésszervezésről, arról, hogy hogyan lehet a diákokat felkészíteni egy új oktatási környezetre, valamint a tanulási-tanítási környezetet, annak fizikai és személyi aspektusait akadálymentesíteni.
Maximális csoportlétszám: 20 fő
A képzési program zárása:
A képzési programnak elsősorban kompetenciafejlesztés a célja. Ez a számonkérés speciális formáját követeli meg az órák alatti, a tanítási-tanulási folyamatba épített folyamatos visszacsatolást szóban, feladatok feldolgozásával, ezek közös megbeszélésével.
Tanúsítvány kiadásának feltétele:
- A résztvevő a megengedett hiányzás mértékét nem lépte túl.
- Megfelelt minősítéssel teljesítette a követelményeket.
- Kitöltötte az elégedettségmérő kérdőívet illetve aláírta a felnőttképzési szerződést.
Amennyiben ezek a feltételek teljesülnek, úgy a résztvevő számára kiadható a képzés elvégzéséről szóló tanúsítvány.
A képzésen való részvétel díja:
A képzésen való részvétel a
résztvevők számára térítésmentes, a képzés az FSZK Nonprofit Kft. és
az Európai Unió támogatásából megvalósuló EFOP-1.9.2-VEKOP-16-2016-00001
azonosító számú „MONTÁZS – A fogyatékos személyek számára nyújtott szakmai és
közszolgáltatások hozzáférhetőségének kialakítása, fejlesztése” című kiemelt
projekt keretein belül kerül megtartásra.
A résztvevőknek utazási költséget téríteni és szállás lehetőséget biztosítani nem áll módunkban. A képzés során étkezési lehetőséget biztosítunk.
A jelentkezés menete:
Kérjük, hogy jelentkezés benyújtása előtt olvassa el a képzési programjainkkal kapcsolatos általános tájékoztatónkat!
Jelentkezni a lenti linken kitöltött elektronikus jelentkezési lap kitöltésével és a visszaigazoló e-mail kinyomtatott, aláírt példányának, valamint a további jelentkezési dokumentumok (végzettséget igazoló dokumentum másolata) postai úton való beküldésével lehet.
Regisztrációs határidő:
2019.05.06. 14:00-ig
Postai beérkezési határidő:
2019.05.09.
Postai cím:
Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit
Kft. (FSZK Nonprofit Kft.)
Budapest, 1138 Budapest, Váci út 191.
A borítékra kérjük, írják rá 719026/4 (a képzési program azonosító száma)
Az FSZK Nonprofit Kft. kizárólag a megadott határidőig beérkezett jelentkezéseket tudja befogadni, ugyanakkor a jelentkezés befogadása nem jelent automatikus felvételt.
Jelentkezéssel kapcsolatosan további információk:
Kovács Anett
felnőttképzési menedzser
Felnőttképzési Iroda
Telefon: +36-1-450-3239
Mobil: +36-20 3812-988
E-mail: kovacs.anett@fszk.hu
Jelentkezési felület: