Autista gyermek az általános- és középiskolák többségi intézményeiben. Alapszintű felkészítés az intézmények pedagógusai számára.

Ez egy lezárult képzés!

Képzés azonosító száma
575/162/2017;718012/1
A képzés óraszáma
30 óra
A képzés költsége
térítésmentes
Jelentkezési határidő
Lejárt

A képen EU2020 logó és a montázs program neve és azonosítója szerepel.

Kedves Jelentkező!

Jelentkezését már csak várólistára tudjuk fogadni!

Köszönjük megértését.

Integráló iskolában tanít? Segítségre van szüksége autista tanulókkal való munkájában? Az elméleti tudnivalók mellett gyakorlati ismeretekkel is bővítené tudását? Ezt a képzést Önnek ajánljuk!

Továbbképzési program címe: Autista gyermek az általános- és középiskolák többségi intézményeiben. Alapszintű felkészítés az intézmények pedagógusai számára

Továbbképzési program alapítási engedély száma: 575-162/2017

Továbbképzési program célja: A továbbképzés célja, hogy az általános- és középiskolák pedagógusai korszerű, alapszintű elméleti és gyakorlati ismeretekhez jussanak az autizmus spektrum zavarról, továbbá az autista gyermekek ellátásának hatékony módszereiről. A tanítók és a tanárok a megszerzett ismeretek birtokában legyenek képesek tudatosabban és szakszerűbben részt venni az inkluzívan elhelyezett autista tanulóik speciális szükségleteinek kielégítésében, az iskolai környezet és az oktatás módszertanának adaptálásában, valamint a kortársak téma iránti érzékenyítésében. Tudjanak hatékony segítséget nyújtani a szülők, családok problémáinak megoldásához.

Továbbképzési program célcsoportja: Az általános- és középiskolai korosztállyal foglalkozó, többségi intézményekben dolgozó gyakorló pedagógusok, gyógypedagógusok, fejlesztő pedagógusok, pszichológusok, logopédusok, szociálpedagógusok.

Továbbképzési programba bekapcsolódási feltétel:

Iskolai végzettség: főiskola, egyetem
Szak: gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, pszichológus, szociálpedagógus, logopédus, tanári, tanítói szakok

Szakképzettség: gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, pszichológus, szociálpedagógus, logopédus, tanár, tanító

Megelőző szakmai gyakorlat: nem szükséges

Képzési program óraszáma: 30

A továbbképzési program végére megszerezhető kompetenciák, ismeretek, képességek: A továbbképzés végére a résztvevők alapszintű ismeretekhez jutnak az autizmusról, átfogó képük lesz az autizmus korszerű szemléletéről, az autizmus pszichológiai magyarázatairól, és arról, hogy az autizmus milyen problémákat vet fel az autista gyermek tanulmányaiban és iskolai viselkedésében. Megismerik az autizmussal élő tanuló speciális tanulási szükségleteit, kommunikációjának és szociális viselkedésének lényeges jegyeit, és azokat a legkorszerűbb célzott módszereket, amelyekkel a speciális szükségletek kielégíthetők, kezelhetők. Részt tudnak venni az autista gyermek tanulását, beilleszkedését segítő eszközök elkészítésében, képesek ilyen eszközöket önállóan is tervezni. A résztvevők tudják, hogy az autista tanulók inkluzív ellátásának milyen hatása van az iskolai gyermekközösségre, a tanári és a szülői közösség életére és működésére. A továbbképzésen elsajátítják a kortársak felkészítésének, érzékenyítésének alapvető technikáit.

A továbbképzési program zárásának módja: 15 kérdésből álló feladatválasztásos ellenőrzés. 12 kérdés helyes megválaszolása esetén teljesített a képzés. A záró ellenőrzés eredménye megfelelt/nem felelt meg minősítés lehet. Nem megfelelt minősítés esetén a záró ellenőrzés egyszer ismételhető.

A továbbképzési programban résztvevők minimum és maximum létszáma: 15-30 fő

A továbbképzési program elvégzéséről szóló igazolás megnevezése: tanúsítvány

A továbbképzési program tematikai egységei:

  • Az integráció szereplői, és a szereplők szükségletei. Tapasztalatok gyűjtése, nehézségek azonosítása
  • Amit nem látunk- az autizmusra jellemző idegrendszeri működés és következményei
  • Autizmus a tanórákon
  • Autizmus a tanórán kívül
  • Team a gyerek körül. Tanárok, gyógypedagógusok- fejlesztőpedagógusok, asszisztensek és szülők együttműködése
  • A kortársak felkészítése, érzékenyítése
  • Felkészülés a gyermek fogadására
  • Zárás- az egyéni felelősség kérdése, értékelés

Továbbképzési napok:

2018. április 27.-28. (péntek-szombat)
2018. május 11-12. (péntek-szombat)

A továbbképzés órarendje innen letölthető.

A továbbképzési program helyszíne: tervezetten: 1138 Budapest, Váci út 191.

A képzésen való részvétel díja: térítésmentes, Az FSZK Nonprofit Kft. és az Európai Unió támogatásából megvalósuló EFOP-1.9.2-VEKOP-16-2016-00001 azonosító számú „MONTÁZS – A fogyatékos személyek számára nyújtott szakmai és közszolgáltatások hozzáférhetőségének kialakítása, fejlesztése” című kiemelt projekt keretein belül kerül megtartásra. A résztvevőknek utazási költséget nem áll módunkban téríteni, étkezési és szállási lehetőséget nem áll módunkban biztosítani.

Megengedett hiányzás túllépése esetén a képzésben résztvevőt érintő következmények:

A megengedett hiányzás túllépése (max. a továbbképzés összes óraszámának 10 %-a) esetén a résztvevő kizárásra kerül. A továbbképzésen való részvételről Résztvevő csak látogatási igazolást kaphat.

A résztvevő jogai és kötelezettségei:

Képző intézmény kötelezettséget vállal a szerződés a képzés lebonyolításáért, felelősséget a program minőségéért, teljesítéséért, a képzésben közreműködők tevékenységéért.
Résztvevő vállalja, hogy elfogadja a képzés rendjét, esetleges hiányzásáról a Képző intézményt a lehető legrövidebb időn belül értesíti, továbbá nem tanúsít olyan magatartást, amely a képzés más résztvevőit, oktatóit, illetve a Képző intézmény érdekeit sértené vagy károsítaná.
A képzésben résztvevő tudomásul veszi, hogy a jelenléti íven megjelenését minden foglalkozási napon aláírásával hitelesítenie kell, továbbá szándékos vagy gondatlanságból elkövetett károkozás esetén az okozott kárt köteles megfizetni.
A Képző intézmény szerződésszegésének következménye(i): A képzés azonos feltételekkel történő ismételt megszervezése
Résztvevő szerződésszegésének következménye(i): A képzésről kizárásra kerül.
A képzés nem folytatható abban az esetben sem, ha a Résztvevő hiányzásai a megengedett mértéket túllépik, illetve ha a felajánlott pótlási lehetőséggel nem él (amennyiben ez releváns), vagy azt nem a megfelelő minőségben teljesíti.

Amennyiben a Képző él visszaigénylési jogosultságával, a Résztvevőnek a visszaigénylésre való felszólítás kézhezvételétől számított 15 napon belül eleget kell tennie a képzés időarányos részére eső költségek visszafizetésére vonatkozóan. Abban az esetben, ha a visszafizetés a megjelölt határidőig nem teljesül, a Képző a határidőt követő napokra vonatkozóan jogosult a visszafizetendő összeg, jegybanki alapkamat kétszeresével megnövelt összegére a visszafizetés megvalósulásáig.

A jelentkezés menete:

Jelentkezni a lenti linken kitöltött elektronikus jelentkezési lap kitöltésével, és a  visszaigazoló e-mail kinyomtatott, aláírt példányának, valamint a további jelentkezési dokumentumok (önéletrajz, végzettséget igazoló dokumentum másolata) postai úton való beküldésével lehet.

Az elektronikus jelentkezési lap kitöltésének határideje: 2018. április 16. 23 óra 55 perc

A jelentkezési anyagok postai úton való beérkezés határideje: 2018. április 18. 16 óra

A jelentkezéseket beérkezési sorrend alapján bíráljuk el. Kérjük, hogy tartsák be ezt a határidőt, mert az ezután beérkezett dokumentumokat nem tudjuk az érvényes jelentkezés részeként elfogadni.

Postai cím:

Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft., (FSZK Nonprofit Kft.)
Budapest, 1138 Budapest, Váci út 191.

A borítékra kérjük, írják rá 718012/1 (a képzési program azonosító száma)

Az FSZK Nonprofit Kft. kizárólag a megadott határidőig beérkezett jelentkezéseket tudja befogadni!

 

Gyakran ismételt kérdések a képzéssel kapcsolatban

Jelenleg nincsenek feltett kérdések.

Kérdést szeretne feltenni?

A képzéssel kapcsolatos kérdéseit Kovács Anett várja a kovacs.anett@fszk.hu email címen, vagy a +36203812988 telefonszámon.

Jelentkezési lap

Sajnáljuk, erre a képzésre már nem tud jelentkezni.