A támogatott lakhatás szolgáltatás elméleti háttere és működtetése
A szakmai tanfolyam alapadatai:
- címe: A támogatott lakhatás szolgáltatás elméleti háttere és működtetése
- engedély száma: T-05-034-2017
- a megítélt továbbképzési pontérték: 45 pont
- óraszáma: 40 óra – 4 képzési nap
- költsége: térítésmentes
A szakmai tanfolyam célja:
„A támogatott lakhatás szolgáltatás elméleti háttere és működtetése” a három lépcsős esetfelelős képzésünk első eleme. A szakmai tanfolyam célja, hogy a résztvevők képessé váljanak a támogatott lakhatás szolgáltatások működtetésére, az érintettek támogatására.
A szakmai tanfolyam tartalmának kifejtése:
Kiemelt témák a támogatott lakhatás szabályozási környezete, rendszerszemléleti megközelítése, valamint a partnerségen és közösségi együttműködésen alapuló szolgáltatásvezetési megoldások megismertetése az életminőség fókuszú, szolgáltatói szemlélet alapú, új működési struktúra kialakítása érdekében.
Nem elhanyagolható a képzés azon feladata, mely szükség szerint az attitűdök megfelelő irányba történő változását segíti elő: ahhoz segíti hozzá a résztvevőket, hogy képesek legyenek egy adott probléma megoldásához – az eddigi munkamódszereikhez képest – új elvek alapján hozzákezdeni. A képzés elméleti és gyakorlati része 20-20 órában oszlik meg, mely során a támogatott lakhatás elméleti ismereteinek átadása mellett a vezetéssel, működtetéssel kapcsolatos gyakorlati készségek fejlesztése a cél.
A tematika tartalmazza az Intézményi Férőhely Kiváltási Terv (IFKT), illetve a készülő TL protokoll és szolgáltatási gyűrű módszertan vonatkozó részeinek megismerését, alkalmazását, továbbá reagál azokra a felmerült igényekre, melyeket maguk a potenciális képzésben résztvevők fogalmaztak meg a tartalomra és módszerekre vonatkozóan.
A továbbképzési program célcsoportja:
- Ellátási terület szerint:
- Pszichiátriai betegek otthona
- Szenvedélybetegek otthona
- Fogyatékos személyek otthona
- Pszichiátriai betegek rehabilitációs intézménye
- Szenvedélybetegek rehabilitációs intézménye
- Fogyatékos személyek rehabilitációs intézménye
- Fogyatékosok gondozóháza
- Pszichiátriai és szenvedélybetegek átmeneti otthona
- Pszichiátriai betegek lakóotthona
- Fogyatékos személyek lakóotthona
- Egyéb, éspedig: támogatott lakhatás
A képzésre elsősorban az EFOP-2.2.2. „Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás” pályázatot megvalósító intézmények munkatársainak jelentkezését várjuk. Emellett azonban jelentkezhetnek az EFOP-2.2.5.-17 „Intézményi ellátásról a közösségi alapú szolgáltatásokra való áttérés fejlesztése – intézményi férőhely kiváltás 2023-ig” című pályázati felhívásra majdan pályázni szándékozó intézmények munkatársai is.
- Munkahelyen betöltött funkció szerint:
- Szakdolgozó
- Középvezető
- Magasabb vezető
- Tanácsadó
A továbbképzési programba bekapcsolódási feltétel:
Azoknak a szakembereknek a jelentkezésére számítunk, akik a Támogatott Lakhatás szolgáltatásban esetfelelős munkakört fognak betölteni, a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 1/2000. (I. 7.) SzCsM rendelet, 110/G § -ban foglaltaknak megfelelően.
A képzés megkezdéséhez szükség lesz a munkáltató nyilatkozatára, amely tartalmazza, hogy a képzés résztvevőjét a munkáltató esetfelelősként kívánja foglalkoztatni.
A továbbképzési program óraszáma: 40 óra
A továbbképzési program zárása:
- A záróvizsga 15 kérdésből álló feleletválasztós teszt.
- A képzés teljesítésének feltétele 12 kérdés helyes megválaszolása.
Megszerezhető minősítések: megfelelt, nem felelt meg
A továbbképzési programban résztvevők maximum létszáma: 32 fő
A továbbképzési program elvégzéséről szóló igazolás megnevezése: kreditpont megszerzéséről szóló igazolás (45 pont)
A szakmai tanfolyam tematikai egységei:
- Elvárások rendszere, avagy mikor elégedett mindenki?
- Ügyfelekről és eszközökről általában
- A szolgáltatási gyűrű és az ügyfél
- Támogatott döntéshozatal
- Hogyan néz ki a gyakorlatban?
A szakmai tanfolyamon való részvétel díja:
A résztvevő részéről térítésmentes a TÁRS – Szociális intézményi férőhely kiváltási szakmai koordinációs műhely kialakítása (azonosító száma: EFOP-1.9.1-VEKOP-15-2016-00001) című kiemelt projekt keretében. A projekt keretében utazási költséget nem áll módunkban téríteni, valamint étkezést és szállást nem áll módunkban biztosítani a résztvevők számára.
A jelentkezés menete:
Jelentkezni a Felnőttképzés oldal Aktuális képzések menüpontja alatt közzétett hirdetményeken keresztül, továbbképzéshez tartozó linken kitöltött elektronikus jelentkezési lap kitöltésével, és emellett a visszaigazoló e-mail kinyomtatott, aláírt példányának, valamint a további jelentkezési dokumentumok (visszaigazoló e-mail, önéletrajz, végzettséget igazoló dokumentum másolata) postai úton való beküldésével lehet. A jelentkezéseket beérkezési sorrend alapján bíráljuk el.